IMG_2597
eksperimentai JūratėIMG_7996 mazDSC_0965 maz

Marginimo augaliniais dažais mokymai

30.00 €112.00 €

Mokymų autorė sako : atskleisk žolelės paslaptį ir kalbą – gal ji vaistinga, gal maistinga, o gal nežinojai kaip gražiai su jos „arbatėle“ nudažysi, išmarginsi…Atskleisk istorines žinias ir paslaptis, bandyk pramokti, pažinti, nes dažymas ir marginimas gamtiniais dažikliais siekia priešistorinius laikus. Čia tiek daug takų takelių, kad sunku pasirinkti. Siūlausi į vadovą, nes turiu sukaupusi daugiau nei 25 metų patirtį ir autorinių atradimų, bet galiu pasakyti, kad nieko nežinau…
Tokia ši sritis daugialypė, visko neįmanoma žinoti, bet jei manim pasitikite, siūlau mokytis marginti natūralius audinius natūraliais dažikliais ir gauti mano patikrintas žinias.

Marginimo augaliniais dažais mokymų programoje yra 4 užsiėmimai po 3 h.
1. Audinys marginamas laisvai akvareliškai liejant bei piešiant. Bus naudojami dviejų dažinių augalų nuovirai. Kandikų pagalba kuriamas spalvynas, marginama minėtais būdais, nudažymai užtvirtinami, kad būtų atsparūs. Išsinešite pirmas žinias ir pavyzdžius – gal tai bus servetėlės po ryto kavos puodeliu…o kas toliau? Jei patiko, prašom tęsti mokymąsi kituose užsiėmimuose.
2. Audinio ornamentinis marginimas naudojant „rezervus“. Šiame užsiėmime naudosime dvi naujų augalinių dažiklių ištraukas (viena iš jų – egzotinių augalų.) Kandikų pagalba sukursime spalvyną (toliau kaupsite savo kartoteką). Marginimo bandymai bus atliekami naudojant skystą rezervą, dažo liejimo būdus, toninę ir spalvinę gradaciją, dažikliai tvirtinami šaltu kandijimu ir garinimu. Bendrai aptarsime rezultatus.
3. Sukauptų žinių kūrybinės išraiškos pamoka. Trumpai pakartoję, ką išmokome, apgalvosime būsimo darbo eigą. Marginsime šilko skarelę (krepdešinas 50 cm x 50 cm) tema „Mano marga kaklaskarė man pati mieliausia…“.
4. “Gelažunių puodas-dažinis aruodas”. Čia bus pristatomas senas žemaitiškas būdas kiaušiniams marginti, kaip atitikmuo rytų „batikos“ karšto vaško technikai. Tai labai smagi technika ir labai tinka celiuliozinių (medvilninių, lininių) audinių marginimui. Užsiėmimo metu sužinosite apie taninus ir geležies saveiką, praktiškai išbandysite šiuos marginimo būdus: rezervuoto audinio mirkymą, piešimą, spaudavimą geležimi, dažo išėsdinimą. Žodis „Batik‘‘ lietuviškai reikštų – rašyti, marginti… Taigi margutis sako – marginkite, o aš sakau – marginkime audinius „gelažunių“ technika.

Registruotis galima į visą mokymų programą arba į pirmą ir ketvirtą užsiėmimą atskirai. Konkretus laikas suderinamas susirinkus grupei su kiekvienu individualiai

Mokymų vadovė – Jūratė Urbienė

Išvalyti pasirinkimą
Kodas: MO.M.1. Kategorija: .

Atsiliepimai

Atsiliepimų apie produktus dar nėra.

Parašykite pirmą atsiliepimą apie “Marginimo augaliniais dažais mokymai”