drebule
rykstene 2_MG_693684

Augalinio dažymo mokymai

30.00 €112.00 €

Augalinio dažymo mokymų programoje yra 4 užsiėmimai po 3 h. Jų metu nuosekliai susipažįstama su įvairiomis augalinio dažymo technologijomis. Kiekviename užsiėmime ne tik išaiškinamos skirtingų tekstilės pluoštų savybės ir kūrybinės raiškos galimybės, bet ir praktiškai pasigaminamas aksesuaras arba pasiruošiama medžiaga tolimesnei kūrybai. Visos mokymams reikalingos priemonės ir medžiagos suteikiamos nemokamai. Dalyviams išduodami pažymėjimai.

Pirmas (įvadinis) užsiėmimas – tai teorinis ir praktinis supažindinimas su augalinio dažymo/marginimo technika, kurio metu pristatomi Lietuvos dažiniai augalai, nuosekliai papasakojama kokios augalų dalys dažo, kada juos rinkti, kaip pasigaminti augalo nuovirą. Praktiškai suteikiama galimybė paruošto augalo nuoviru nusidažyti šilko skarelę, lininę staltiesėlę ir vilnonių siūlų sruogą, išbandant tris kandikus, tad namo grįšit ne tuščiomis !
Antro užsiėmimo metu pristatomi egzotiški (Lietuvoje neaugantys dažiniai augalai) ir dažymo jais subtilybės. Daugiau dėmesio skiriama celiuliozinių pluoštų audinių dažymui, nuosekliai teoriškai ir praktiškai išaiškinama mirkimo sojos piene technologija, vieno augalo nuoviru dažomi lino, medvilnės ir viskozės audiniai.
Trečio užsiėmimo metu daugiausia dėmesio skiriama vilnos pluošto (karšinio) ir vilnonių verpalų dažymui ir marginimui. Išmokstama kaip vieną sruogą nudažyti pereinančiomis ir skirtingomis spalvomis, naudojant kelių vonių mirkymo ir raišiojimo (ikat) technologijas.
Ketvirtojo užsiėmimo metu marginama šilkinė skarelė, susipažįstant su įvairiais lankstymo, daigstymo, surišimo būdais (shibori technologija).

Registruotis galima į visą mokymų programą arba į kiekvieną pasirinktą užsiėmimą atskirai. Konkretus laikas suderinamas susirinkus grupei su kiekvienu individualiai

Mokymų vadovės – Ieva Šlekytė-Gasiūnienė ir Laura Pavilonytė-Ežerskienė

Išvalyti pasirinkimą
Kodas: MO.D1. Kategorija: .

Atsiliepimai

Atsiliepimų apie produktus dar nėra.

Parašykite pirmą atsiliepimą apie “Augalinio dažymo mokymai”